Athletica Domus er åpent noen timer på hverdagene for deg som har medisinsk begrunnet årsak til trening. Treningen må gjennomføres med en PT.
Hva betyr "medisinsk begrunnet"?
- Dette betyr at du som trener med PT må ha henvisning til trening som del av rehabilitering. Henvisningen må vises før treningen starter og må være gitt av de som i Norge kan gi slike henvisninger: lege, manuell-/fysioterapeut eller kiropraktor.
- Senteret er dessverre stengt for all annen trening, men vi minner om at du har mulighet til å trene utendørs med en PT.
Hva gjør du?
- Du må først kontakte din fastlege, manuell-/fysioterapeut eller kiropraktor for henvisning/attest til medisinsk begrunnet trening/fysisk rehabilitering.
- Når du har fått henvisning/attest kontakter du din PT for å avtale tidspunkt. Har du ikke trent med PT hos oss før, kan du ta kontakt via skjemaet på denne siden. Da hjelper vi deg med å finne en passende tid og PT.
Ved oppmøte
- PT´en møter deg i inngangspartiet, med munnbind. Du må vise henvisning/attest før treningen kan begynne.Treningen gjennomføres uten munnbind for deg, men PT beholder munnbind på. Dere vil holde to meters avstand.
- Du må komme ferdig skiftet til PT-timen. Garderober holder stengt, men toalett er tilgjengelig.
- Husk å holde avstand, vaske hender og treningsutstyr, unngå å ta i ansiktet og hold deg hjemme om du har symptomer. Vi anbefaler at du har med et håndkle på trening.
Åpningstider for Athletica Domus
Mandag - søndag | 08.30 - 21.00 |
Senteret er kun åpne for de med henvisning fra en helsepersonell. Vi i SiO Athletica begrenser antallet i lokalene våre, slik at det alltid skal være trygt å trene med en PT.
Ønsker du å kjøpe flere PT-klipp? Er du medlem kan du kjøpe det her.
Lurer du på noe?
Om du lurer på noe, ta gjerne kontakt med oss via skjemaet på denne siden.